• Üyeliği ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar https://www.facebook.com/ilkmatzum face sayfasına mesaj atarak yada onay@ogretmenforumu.com adresine mail atarak sorunlarını dile getirebilirler.

    -Üyeliğinizin tamamlanması için foruma üye olduktan sonra onay@ogretmenforumu.com mail adresine özel bilgileriniz kapalı olacak şekilde öğretmen olduğunuzu kanıtlayan bir belge göndermeniz gerekmektedir.
    Belge gönderdikten sonra http://www.ogretmenforumu.com/sms üzerinden de sms onayınızı yapmanız gerektede.

    İLKMATZUM YÖNETİM

1. 5 ve 9. Sınıflar Yeni Müfredatla Eğitime Başlayacaklar

BOZOGLU

Yönetici
Yönetici
Doğrulandı
Doğrulanmadı
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, yeni müfredat çalışmalarıyla ilgili, "Önümüzdeki yıldan itibaren 1. 5 ve 9. sınıflar yeni müfredatla eğitime başlayacaklar" dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde düzenlenen "Türkiye'nin Eğitimde 2023 Hedefleri Gaziantep Buluşması''nda, eğitimin Türkiye'nin en önemli konusu olduğunu düşündüklerini ve bu konuda gereğini yaptıklarını belirtti.

Yılmaz, dersaneleri kapattıklarını, ilave ders alma ihtiyacı duyan öğrenciler için okullarda yetiştirme ve destekleme kursları verdiklerini, geçen yıl yaklaşık 9 milyona yakın öğrencinin bu kurslardan faydalandığını ifade etti.

Mesleki eğitimi memleket meselesi olarak gördüklerini ve bu alandaki öğrenci oranını artıracaklarını, çıraklık eğitimini de zorunlu eğitim kapsamına aldıklarını aktaran İsmet Yılmaz, şunları kaydetti:

"Müfredatı yenileyip çağa uygun hale getirdik. İlim neyi söylüyorsa, çağın gerekliliği neyse biz onu yapıyoruz. Gereksiz bilgileri çıkarıp evlatlarımızın bu çağda bilmesi gereken ne varsa o bilgileri vermek istiyoruz. 18 milyon öğrencimize arının solunum sistemiyle kurbağanın dolaşım sistemini öğretmek zorunda mıyız. Halkımızın görüşlerine de açığız. 200 binin üzerinde görüş geldi. Arkadaşlarımız değerlendiriyor. İnşallah onları da olması gerekenleri alacaklar, önümüzdeki yıldan itibaren 1. 5 ve 9. sınıflar yeni müfredatla eğitime başlayacak. Daha sonra 2. 6. ve 10. sınıflar da takip eden yılda yeni müfredatla eğitime kavuşacak. Evlatlarımıza bizim aldığımız eğitimden çok daha iyi bir eğitim veriyoruz. 'İki günü birbirine eşit olan ziyandadır' anlayışıyla da evlatlarımızı geleceğe yönelik olarak hazırlıyoruz. Onlara daha iyi bir eğitim vereceğiz."


KAYNAK- NTV EĞİTİM-
 
Üst