• Üyeliği ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar https://www.facebook.com/ilkmatzum face sayfasına mesaj atarak yada onay@ogretmenforumu.com adresine mail atarak sorunlarını dile getirebilirler.

    -Üyeliğinizin tamamlanması için foruma üye olduktan sonra onay@ogretmenforumu.com mail adresine özel bilgileriniz kapalı olacak şekilde öğretmen olduğunuzu kanıtlayan bir belge göndermeniz gerekmektedir.
    Belge gönderdikten sonra http://www.ogretmenforumu.com/sms üzerinden de sms onayınızı yapmanız gerektede.

    İLKMATZUM YÖNETİM

Pi Sayısının 2017 Basamağını 11 Dakikada Okuyarak Rekor Kırdı

BOZOGLU

Yönetici
Yönetici
Doğrulandı
Doğrulanmadı
Sivas'ta lise öğrencisi Burak Şahin, günümüzde 2,7 trilyon basamağı hesaplanabilen Pi sayısının ezberlediği 2017 basamağını matematik öğretmeninin cesaretlendirmesiyle 11 dakikada okuyarak, Türkiye rekoruna imza attı.
Sivas'ta bir lise öğrencisi, günümüzde 2,7 trilyon basamağı hesaplanabilen Pi sayısının ezberlediği 2017 basamağını 11 dakikada okuyarak, 1024 basamak olan Türkiye rekorunu geçip yeni rekor kırdı.

Sivas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı 12. sınıf öğrencisi Burak Şahin (18), her yıl okullarında geleneksel hale getirdikleri "Pi sayısı ezberleme yarışması"na katıldı.

Şahin, okulunda aldığı derecelerden sonra matematik öğretmeni Burcu Yolaçan'ın desteği ve cesaretlendirmesiyle Türkiye genelinde 3-14 Mart tarihlerinde düzenlenen Pi sayısının basamaklarını ezberleme yarışmasında da mücadele etti.

Geçmiş yıllarda da bu alanda dereceler elde eden Şahin, bu yılki yarışmada Pi sayısının 2017 basamağını 11 dakikada okuyarak, 1024 basamak olan Türkiye rekorunu geçerek yeni bir rekora imza attı.

Rekoru noter tarafından tasdiklenen Şahin, gelecek yıllarda dünya rekorunu kırmayı ve Guinness Rekorları Kitabı'na adını yazdırmayı hedefliyor.
 
Üst