• Üyeliği ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar https://www.facebook.com/ilkmatzum face sayfasına mesaj atarak yada onay@ogretmenforumu.com adresine mail atarak sorunlarını dile getirebilirler.

    -Üyeliğinizin tamamlanması için foruma üye olduktan sonra onay@ogretmenforumu.com mail adresine özel bilgileriniz kapalı olacak şekilde öğretmen olduğunuzu kanıtlayan bir belge göndermeniz gerekmektedir.
    Belge gönderdikten sonra http://www.ogretmenforumu.com/sms üzerinden de sms onayınızı yapmanız gerektede.

    İLKMATZUM YÖNETİM

Zorunlu Bireysel Emeklilik Sisteminden Ayrılma ve Dilekçe Örneği

OTOMATİK BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİNE DEVAM EDECEKMİSİNİZ ?

  • EVET

  • HAYIR


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

BOZOGLU

Yönetici
Yönetici
Doğrulandı
Doğrulanmadı
Zorunlu BES’in iptal edilme hakkı var ancak bunun için yasal bir süre bulunuyor.

Çalışanlar, emeklilik planına dahil edildiğinin kendisine bildirildiği tarihten itibaren 2 ay içerisinden otomatik BES iptali için başvuruda bulunabilecekler.

Katılımcılar, cayma süresinden sonra da sistemden istedikleri zaman çıkış yapabilecekler.
Zorunlu BES’ten çıkış bildiriminin emeklilik şirketine ulaşmasını müteakip on iş günü içinde çalışanın ödediği katkı payları, varsa hesabında bulunan yatırım gelirleri ile birlikte çalışana iade edilecek.

Emeklilik halinde ise hesabındaki birikimi en az 10 yıl süreli yıllık gelir sigortası sözleşmesi kapsamında almayı tercih eden çalışana birikiminin yüzde 5'i oranında ek devlet katkısı teşviki verilecek.

BES sisteminden ayrılmak için:

1- İlgili bankaya ekteki dilekçeyi doldurup verebilirsiniz.

2- Hangi bankanın sistemine kayıtlı iseniz Müşteri Hizmetleri Numarasını arayıp Telefon bankacılığını kullanarak T.C no ile işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

3. Eğer ilgili bankanın tanımlı müşterisi iseniz işlemlerinizi internet bankacalığı aracılığı ile yapabilirsiniz. Tanımlı müşteri değilseniz ya dilekçe ile yada müşteri hizmetlerini arayarak sistemden çıkabilirsiniz.


BAZI BANKALARIN MÜŞTERİ HİZMET NUMARALARI:

HALKBANKASI -HALKEMEKLİLİK: 0 850 800 44 00

ZİRAAT BANKASI- ZİRAAT EMEKLİLİK: 0850 222 97 00

VAKIFBANK - VAKIF EMEKLİLİK: 0 850 222 92 37
 

Ekli dosyalar:

Üst